Uczniowie warszawskiego XIV LO im. St. Staszica na warsztatach w Instytucie Elektroenergetyki

20240103_171701

W ramach działań zmierzających do zwiększenia wiedzy dotyczącej zakresu kształcenia oraz perspektyw zatrudnienia studentów kierunku Elektrotechnika prowadzonego na Wydziale Elektrycznym PW przez nasz Instytut, w dniu 03.01.2023 odbyły się warsztaty dla tegorocznych maturzystów. Wzięli w nich udział obecni uczniowie IV klas czołowego warszawskiego liceum – XIV LO im. Stanisława Staszica . W ramach spotkania przedstawiliśmy im nie tylko zakres kształcenia na Wydziale Elektrycznym, ale również zagadnienia techniczne z którymi spotykają się inżynierowie elektrycy znajdujący zatrudnienie w rozmaitych dziedzinach techniki począwszy od budownictwa poprzez stacje elektroenergetyczne i zakłady przemysłowe, po firmy zajmujące się konstruowaniem urządzeń mikroprocesorowych. Zgodnie z opinią wyrażoną przez naszych gości spotkanie i zajęcia były interesujące, a kilka osób chyba nawet udało nam się przekonać do podjęcia studiów na Wydziale Elektrycznym i kierunku Elektrotechnika.

Zapraszamy serdecznie na podobne spotkania, które jesteśmy w stanie zorganizować dla grup z innych szkół średnich, które wyrażą zainteresowanie.

Kontakt: Email: sekretariat.ien@pw.edu.pl,Tel. +48 22 234 7255