Studenckie Dni Elektroenergetyki 16 – 17.11. 2023 – FOTORELACJA

A-8095

Studenckie Dni Elektroenergetyki 16 – 17.11. 2023 – FOTORELACJA

W dniach 16 – 17 listopada 2023 roku odbyły się organizowane przez Instytut Elektroenergetyki Wydział Elektryczny Studenckie Dni Elektroenergetyki. Wydarzenie było objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Mazowieckiego, oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy,

Pierwszy dzień obejmował cykl wykładów on – line . Wśród prelegentów znaleźli się naukowcy z Wydziału Elektrycznego PW oraz eksperci z firm z sektora  elektroenergetycznego. Wykładom towarzyszył Konkurs Elektrotechniczny, którego uczestnicy mieli szansę zdobyć zestaw nagród ufundowanych przez Organizatora.

Dzień drugi miał formułę stacjonarną. Przybyłych gości powitał  Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Robert Zalewski. oraz Dyrektor Instytutu Elektroenergetyki dr. hab. inż. Sylwester Robak, profesor uczelni. Krótką mowę wygłosił też przedstawiciel Sponsora Głównego SDE spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne –  Dyrektor Departamentu Eksploatacji Adam Oleksy.

Tego dnia Uczestnicy mogli wysłuchać kolejnych wykładów specjalistów z dziedziny elektrotechniki oraz spotkać przedstawicieli największych firm z branży w trakcie towarzyszących im targów pracy. Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak:  Amnis Enargia, Elbudbis, Eaton, ArcelorMittal Huta Warszawa, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Strom Power LLC, Hitachi Energy Poland, Tramwaje Warszawskie, Strabag, Elektrometal – Energetyka, Schneider Electric, Eti Polam, AB Industry, Stoen Operator. Wydarzenie wsparły też takie firmy jak: Polfa Tarchomin i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Podobnie jak w pierwszym dniu wydarzenia  na uczestników czekały konkursy: Elektroenergetyczna Gra Networkingowa oraz Konkurs Kreatywny na hasło promocyjne SDE. Wyłonieni przez Komisję Konkursową  zwycięzcy otrzymali zestawy nagród przekazane przez Sponsorów, a dwójka zdobywców Nagrody Głównej: Dagmara Sypniewska i Mateusz Sokół, hulajnogi elektryczne. Natomiast wszyscy gracze, którzy zebrali komplet odpowiedzi mogli liczyć nie tylko na pamiątkowy plecak i koszulkę, ale też poczęstunek w postaci gorącej pizzy.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród studentów Politechniki Warszawskiej. Kolejna edycja planowana jest na 2024 rok.