Konkurs na Zakładowe Projekty Badawcze rozstrzygnięty!

instytut

Konkurs na Zakładowe Projekty Badawcze rozstrzygnięty!

W wyniku konkursu na Zakładowe Projekty Badawcze finansowanie uzyskało 5 projektów, które będą realizowane przez zespoły badawcze  funkcjonujące w Instytucie Elektroenergetyki.

Zestawienie projektów ( Kierownik projektu, Tytuł projektu), które będą finansowane:

1. dr hab. inż. Łukasz Nogal, prof. uczelni, Pomiary zakłóceń w sieciach średnich napięć
  2. dr hab. inż. Ryszard Kowalik, prof. uczelni, Rozszerzenie funkcjonalności stanowisk badawczych znajdujących się w Laboratorium HIL (ang. Hardware In the Loop), w Instytucie Elektroenergetyki PW, o możliwość współpracy z zasobnikiem energii elektrycznej oraz falownikiem.
  3. dr hab. inż. Piotr Pracki, prof. uczelni, RALI Badanie oświetlenia adaptacyjnego we wnętrzach
  4. mgr inż. Mateusz Polewaczyk, Analiza zjawiska ferrorezonansu w układach przesyłowych najwyższych napięć z wykorzystaniem transformacji falkowej
  5. dr hab. inż. Sławomir Zalewski, Stanowisko do badania okularowych systemów wizyjnych

Kierownikom zespołów, a także zespołom wykonawców serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji projektów.