Sukces

SKN IskIErka otrzymało dofinansowanie na obóz naukowy w ZEW Dychów

logo iskierka

SKN IskIErka otrzymało dofinansowanie na obóz naukowy w ZEW Dychów

Studenckie Koło Naukowe Iskierka, kierowane przez dr hab. inż. Łukasza Nogala oraz z prezesem Panem Adrianem Lesiakiem, otrzymało finansowanie w ramach konkursu na dofinansowanie w roku 2023 inicjatyw wspierających rozwój kół naukowych PW. W ramach konkursu dofinansowaniu podlega organizacja: konferencji, szkół letnich, hackathonów, sesji warsztatowych, krajowych i międzynarodowych konkursów i zawodów konstrukcyjnych. Całkowity koszt inicjatywy to 38 350,70 zł, a dofinansowanie wynosi 20 000 zł.

Przedmiotem i głównym celem projektu jest organizacja i przeprowadzenie Międzyuczelnianego Obozu Naukowego Studenckich Kół Naukowych DYCHÓW 2023 w dn. 02-08.09.2023 r. Projekt realizowany jest przy współpracy m.in. z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu (UPWr). Ponadto projekt będzie realizowany wraz z kołami naukowymi: SKN Inżynierii Wodnej (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska) oraz KN Energetyków (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa).

W ramach projektu planuje się osiągnięcie następujących nadrzędnych celów ogólnych:

C1. Przeprowadzenie badań naukowych związanych z elektrownią szczytowo-pompową w Dychowie (woj. Lubuskie) – moc zainstalowana 88 MW

C2. Propagowanie energetyki wodnej wśród studentów

C3. Intensyfikacja działań kół naukowych w ramach współpracy naukowo-badawczej z podmiotami przemysłowymi

C4. Budowanie wielobranżowych zespołów naukowych

C5. Integracja Studenckich Kół Naukowych w ramach uczelni oraz z innych ośrodków badawczych

SKN IskIErka ma za zadanie m.in. zbudowanie 2 dwóch innowacyjnych układów pomiarowych drgań i temperatury w oparciu o czujniki drgań 500mA 32V z wykorzystaniem odczytu za pomocą sterownika polowego e2TANGO z oprogramowaniem oraz programowalnej platformy mikroprocesorowej. Testy układów przeprowadzone będą zarówno w Laboratorium Aparatów Elektrycznych i Procesów Łączeniowych jak i w elektrowni wodnej Dychów. Podobny obóz odbył się w 2022 r., którego relację można obejrzeć na kanale youtube:https://www.youtube.com/watch?v=6WbEXIKgAOQ&t=1s