W roku 2020 obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia utworzenia Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej. Analizując karty historii i tradycji Instytutu Elektroenergetyki trzeba zauważyć, że minione pół wieku to okres wytężonej, ale też owocnej pracy, między innymi w warunkach zachodzących w Polsce zmian ustrojowych oraz organizacyjnych w zakresie szkolnictwa wyższego.

Rok Jubileuszowy 2020 nie miał w Instytucie jedynie wymiaru historycznego, ale odznaczył się także ponadprzeciętnymi wynikami i osiągnięciami pracowników. Na podkreślenie zasługuje w szczególności znaczna liczba publikacji w prestiżowych czasopismach naukowych, a także efekty intensywnej współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Raport z działalności Instytutu Elektroenergetyki w roku 2020 prezentuje najważniejsze osiągnięcia pracowników, doktorantów i studentów w obszarze badań naukowych i kształcenia.