W dniach 14 i 21 czerwca wzięłam udział w szkoleniu „Uczelnia wyższa wobec zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania”. Uważam,że jest to bardzo ważne i przydatne szkolenie dla wszystkich osób prowadzących zajęcia jak również dla osób zatrudnionych w sekretariatach mających kontakty ze studentami. W chwili obecnej można szacować że ponad 50% osób studiujących ma objawy depresji, zaczynają się też pojawiać osoby studiujące będące w spektrum autyzmu. Można się spodziewać zwiększania się z roku na rok liczby takich osób, coraz skuteczniejsze też jest rozpoznawanie i diagnozowanie osób w spektrum autyzmu. W mojej opinii (i opinii osób biorących udział w tej edycji szkolenia) szkolenie takie powinno być obowiązkowe dla wszystkich osób mających kontakt ze studentami.W moim przypadku szkolenie to znacznie pogłębiło moją wiedzę dotyczącą rozpoznawania zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania a także postępowania z osobami mającymi takie zaburzenia.

dr inż. Patrycja Helt

Autor: zsise