Sukces

Student WE laureatem konkursu E(x)plory

explory

Student WE laureatem konkursu E(x)plory

Student Wydziału Elektrycznego Kierunku Automatyka i Robotyka Przemysław Kinasz wraz z Kolegą Grzegorzem Mazurem (AGH) został finalistą konkursu Explory. Explory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.

Explory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Studenci zrealizowali projekt ScinProtector. Opiekunem naukowym Studenta Przemysława Kinasza był pracownik Instytutu Elektroenergetyki PW Łukasz Kolimas.

SkinProtector jest urządzeniem, które umożliwia bezpieczne zażywanie kąpieli słonecznych. Ma za zadanie chronić użytkowników przed oparzeniami słonecznymi oraz minimalizować ryzyko zachorowania na czerniaka skóry. Asystent ten pozwala kontrolować przyjętą dawkę promieniowania ultrafioletowego. SkinProtector oblicza przewidywany dopuszczalny czas ekspozycji na słońce, który wyświetlany jest na ekranie. Czas ten jest na bieżąco aktualizowany wraz z jego upływem oraz podczas zmiany aktualnego natężenia promieniowania UV. Po przekroczeniu dopuszczalnej dawki osoba korzystająca z urządzenia zostaje powiadomiona o tym głośnym sygnałem dźwiękowym. Na rynku nie istnieją podobne rozwiązania.