Raporty roczne

Raport roczny 2019

W świecie, w którym następuje gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii, trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki bez wykorzystania różnych form energii, w tym energii elektrycznej. Dziś, kiedy następuje transformacja w kierunku powszechnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, inteligentnych sieci elektroenergetycznych, elektromobilności i technologii cyfrowych, Instytut Elektroenergetyki ma do odegrania istotną rolę.

Instytut Elektroenergetyki funkcjonuje na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. W 2019 roku Politechnika Warszawska znalazła się w gronie laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udział naszej uczelni w tym programie w latach 2020–2026 otwiera możliwość prowadzenia zintensyfikowanej działalności naukowej i badawczej.

Raport Roczny z działalności Instytutu Elektroenergetyki w roku 2019 prezentuje najważniejsze osiągnięcia pracowników i jego społeczności w obszarze badań naukowych i dydaktyki, które zostały uzyskane dbając o doskonałość naukową i o zapewnienie najwyższej jakości kształcenia.